26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Yeşilyayla Teknik ve EML'nin enerji duyarlılığı

Enerji tasarrufu sağlayacak proje geliştirecek.

04 Mart 2012 Pazar 09:36
Yeşilyayla Teknik ve EML'nin enerji duyarlılığı
Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, eğitimde kaliteyi artırabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Okul Müdürü Ayhan Akbulut ve öğretmenler geliştirdikleri projelerini anlatmak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Yıldırım Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (YISİAD) ziyaret etti.
 
Akbulut; “ Bu proje örnek olacak”
 
Ziyarette, Yeşilyayla Teknik ve EML Müdürü Ayhan Akbulut, Yıldırım İlçesi’ndeki okullarda enerjinin verimli kullanılmasını sağlayarak tasarruf bilincini oluşturmak üzere bir proje geliştirdiklerini söyledi. Okullarında eğitimcilerin değişik projeler üreterek, öğrencilerin bakış açılarının gelişmesi katkı sağladığını belirten Akbulut; en son geliştirdiğimiz proje ile; Yıldırım İlçesi’nde öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlara yönelik eğitimler vererek enerji tasarrufu sağlamak istiyoruz. Günümüzde yeni enerji kaynakları araştırılmakta ve var olan enerjinin kalitesi artırarak, kayıplar azaltılarak en ekonomik şekilde kullanıcıya ulaştırılması yönünde çalışmalar yapılmakta. Biz de geliştirdiğimiz bu projeyle tasarruf yaparak yenilenebilir enerji üretimine geçiş için kaynak yaratmak istiyoruz. Bu proje örnek olacak ” dedi.
 
Bursa Teknik Üniversitesi, Enerji Verimliliği Derneği ve Teknik Eğitim Vakfı aracılığıyla seminer ve kurslar düzenleneceğini belirten Akbulut, geliştirdikleri proje için YISİAD Başkanı Ali Kamil Göral’a işbirliği teklifinde bulundu.
 
Göral; “ Ortak projelere hazırız”
 
YISİAD Başkanı Ali Kamil Göral ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve projenin Bursa’ya ve eğitime büyük katkıları olacağını söyledi. Göral “ Bursa’nın böyle projelere ihtiyacı var. Bizimde amacımız bulunduğumuz kente yarar sağlayacak her projede bulunabilmek. Yarar sağlayacak her türlü ortak projede olmak isteriz. Elimizden gelen desteğe hazırız” dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV