23 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

KOBİ'ler desteklerden yararlanmalı

AB’nin 127 milyon Euro’luk desteği için başvuru süresi 15 Mayıs’ta sona eriyor.

22 Nisan 2012 Pazar 21:45
KOBİ'ler desteklerden yararlanmalı
 Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclis Başkanı Ahmet Kardeşler, 127 milyon euro bütçeli destek programı için 3 Mart’ta başlayan başvuruların 15 Mayıs’ta sona ereceğini belirtti, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin programdan faydalanmasını istedi.

Adanalı iş adamaları, 'Avrupa Komisyonu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı' hakkında bilgilendirildi. 127 milyon euro bütçeli programla ilgili bilgilendirme toplantısı, ADASO ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliği ile geçekleştirildi.
Meclis Başkanı Ahmet Kardeşler, toplantıda yaptığı konuşmada, destek programı için 3 Mart’ta başlayan başvuruların 15 Mayıs’ta sona ereceğini bildirdi. Kardeşler, büyük ve küçük ölçekli işletmeler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin destek programından mutlaka faydalanması gerektiğini söyledi. Kardeşler, “Dileğimiz, bu tür desteklerle özel sektörümüz ve kurumlarımızın bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki uygulamalarının artması, özel sektörümüzün rekabet gücü artarken ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine hızla yaklaşması ve hatta geçmesidir.” dedi.

Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Uzmanı Özhan Yılmaz, program hakkında bilgi verdi. Yılmaz, program ile rekabetçi ve yenilikçi bilgi toplumunun gelişiminin hızlandırılması, tek Avrupa bilgi alanının geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin toplumda yaygınlaştırılması ve etkin kullanımının sağlanmasının amaçlandığını ifade etti.
Programa merkezi ve yerel kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, büyük ve küçük ölçekli işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin yanı sıra istisnai durumlarda gerçek kişilerin konsorsiyumlarla katıldığını anlatan Yılmaz, sağlık, yaşlanma ve içerme, sayısal kütüphaneler, e-devlet ve yönetişim, enerji verimliliği, çevre ve akıllı hareketlilik, kamu kesimi bilgisi, makine çevirisi, internet gelişimi ve güvenliği ile akıllı kentler konulu projelerin desteklendiğini kaydetti. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV