24 Kasım 2020 Salı

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Birleşmeyen KOBİ'ler yok olmaya mahkum

Giderek kızışan rekabet koşulları KOBİ’leri tehdit ediyor.

22 Nisan 2012 Pazar 21:38
Birleşmeyen KOBİ'ler yok olmaya mahkum
 Akşehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) Başkanı Halil Gümüş, ilçede 5 binin üzerinde küçük ve orta boy işletme (KOBİ) olduğunu, fakat devletten destek alanın neredeyse yok diyecek kadar az olduğunu belirtti.

AKSİAD, işletmelere yönelik devlet destekleri semineri düzenledi. Akşehir Kültür Merkezi (AKM)’nde düzenlenen seminere; Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Erdal çiftçi, AKSİAD Başkanı Halil Gümüş, çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AKSİAD Başkanı Halil Gümüş; devletten destek alan KOBİ sayısının az olduğunu ifade ederek, "Devlet teşvikleri belli kesimlerin rant kaynağı olmamalı, işletmeciler cesur olup bu teşviklere itibar etmesi gerekir." dedi.

Uluslararası Proje ve Eğitim Danışmanlığı (IPED) uzmanı Rahim Aladağ da devlet destekleri ve teşviklerini anlattı. Seminerde, birleşmelere ve büyümeye dikkat çeken Rahim Aladağ, ’’Birleşip büyümeyen KOBİ'ler yok olmaya mahkûmdur.’’ dedi. Aladağ, 5 firmanın birleşip bir araya gelmesiyle üretecekleri projeye, devletin 250 bin TL hibe ve 500 bin TL faizsiz kredi verdiğini söyledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV