26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

KOBİ'ler, şirketi 'cep'ten yönetecek

Avea ve Microsoft Türkiye’den verimliliği artıracak yeni proje.

19 Ocak 2012 Perşembe 12:00
KOBİ'ler, şirketi 'cep'ten yönetecek
 Avea ve Microsoft Türkiye, tüm büyüklüklerde şirket, işletme ve KOBİ'lerin verimliliğini artırmak üzere 'Barındırılmış Müşteri İlişkileri Yönetimi' (Hosted Costumer Relationship Management - CRM) projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında geliştirilen çözümler, şirketlere yatırım yapmadan ofisini cep telefonunda taşımaya ve şirketin tüm iş süreçlerini cep telefonundan yönetmeye imkân tanıyor.

Düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre CRMOfis uygulaması her ölçekteki şirketin müşteri ilişkileri yönetimi için planlandı. Hayata geçirilen proje ile başta KOBİ'ler olmak üzere ticaret yapan Avealı tüm işletmelere, profesyonel ofis deneyiminin mobil olarak sunulması amaçlanıyor. EmlakOfis ile ise bir emlakçı yeni bir evin resimlerini ve tüm özelliklerini mobil cihazından sisteme yükledikten sonra, aynı sisteme kayıtlı ev arayan müşterilerin beklentilerini karşılaştırabilecek.

Toplantıda konuşan Avea Kurumsal İş Birimi Direktörü Tunç Taşman, projenin, KOBİ'lere maliyet avantajları sağlamanın yanı sıra iletişim giderlerini azaltma ve mobil iş gücü verimliliklerini artırma imkânı vereceğini söyledi. KOBİ'lerin maliyet kontrolü ve müşteri ilişkileri konusunda iyi olduklarını, ancak bunların kişilere bağlı olarak gerçekleştiğini kaydeden Taşman, bu proje ile 20 bin dolarlık bir kurulum maliyeti olan hizmeti Microsoft ve Avea işbirliğiyle bulut üzerinden ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir yapıya kavuşturduklarını belirtti. Aveabiz kullanıcılarının 1 Mayıs 2012'ye kadar bu sistemi deneyebileceğini, sonrasında yıllık ve 3 yıllık taahhütlerle bu uygulamaları devam ettireceklerini aktaran Taşman, ilk olarak tüm kullanıcılara yönelik CRMOfis ve emlak sektörüne yönelik EmlakOfis'i kullanıma açtıklarını aktardı. Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan da, Türkiye'de KOBİ'lerin yüzde 90'ında bilişimin kullanılmadığını, yüzde 97'sinde bilişim elemanı bulunmadığını belirtti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV