30 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

İSG Yasası TBMM koridorlarında dolaşmamalı

BİGDER Başkanı Toraman : 2008 yılından bu yana yasa çıkmadı.

23 Mayıs 2012 Çarşamba 23:15
İSG Yasası TBMM koridorlarında dolaşmamalı
Bursa Mühendis ve Mimar İşadamları Derneği (BUMİAD) üyelerini Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası konusunda bilgilendiren Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BİGDER) Başkanı Mesut Toraman, 2008 yılından 2012 yılına kadar bakanlıkların koridorlarında 4 yıl gidip gelen yeni yasanın, şu an Meclis’te olduğunu, Meclis’in koridorlarında fazla dolaşmadan biran önce çıkması gerektiğini ifade etti.
 
BUMİAD’ın dernek merkezinde gerçekleştirilen olağan aylık toplantının bu seferki konuğu Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BİGDER) Başkanı Mesut Toraman oldu.
 
BİGDER Başkanı Toraman, Yeni İSG Yasası’nın şuan Meclis’te olduğuna dikkat çekerken, “Bu yasa 2008 ile 2012 yılları arasında bakanlıkların koridorlarında gidip geldi. Şuan Meclis’te komisyonda olan bu yasa taslağı, umarım bu seferde Meclis’in koridorlarında fazla gidip gelmez. Bu yasayla hayata geçecek birçok önemli değişiklik var, bu değişiklikler biran önce hayata geçirilmelidir” diye konuştu.
 
BUMİAD adına toplantıya başkanlık eden BUMİAD Denetleme Kurulu Üyesi Orhan Efe ise, Yeni İş Yasası konusunda, sanayicilerin bilgilendirilmesi adına STK’lar olarak işbirliği yapabileceklerini söyledi.
 
“İşbirlikleriyle güzel sonuçlar elde edebiliriz” diyen Orhan Efe, “Ortak hareket etmemiz halinde güzel projeler çıkarabiliriz. Örnek olarak yapılacak broşürler sanayicilere, firmalara ulaştırılabilir. İnsanı, insan sağlığını, ekonomiye getirdiği zararları düşünerek böyle bir çalışmaya imza atabiliriz. Bu çalışmanın yararlı sonuçlar doğurabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
  
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV