24 Kasım 2020 Salı

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

İSG sınavına yönelik ücretsiz eğitim

İSGDEM ücretsiz olarak 2 günlük eğitim düzenledi.

10 Mayıs 2012 Perşembe 22:26
İSG sınavına yönelik ücretsiz eğitim
 İş sağlığı ve güvenliği uzman adayları için yapılacak İSG sınavına sayılı günler kala İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Eğitim Mühendislik Hizmetleri (İSGDEM), ücretsiz olarak 2 günlük eğitim düzenledi. Bu yıl 13 Mayıs tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen sınav öncesi İSGDEM Bursa merkez ve Denizli Şubesi’nde düzenlenen eğitime adaylar büyük ilgi gösterdi.
 
İSGDEM Genel Müdürü Mesut Toraman, yılda sadece iki kez yapılan İSG sınavı öncesi, Meclis’te bulunan yasa tasarısının önemine bir kez daha dikkat çekti ve “İş Sağlığı ve Güvenliği konularında hizmet veren bir kurum olarak adayların her zaman yanındayız. Bu yıl sınav öncesi hassas bir durum söz konusu. İSG Yasa Tasarısı’nın bir an önce yasalaşması gerekliliği bir kez daha önümüze çıkıyor. Çünkü bu sınava girecek C sınıfı uzmanların tehlikeli sınıfta görev yapabilmeleri için yasanın çıkmasına ihtiyaç var. Aksi halde, sınavdaki başarıları sadece C sınıfı için geçerli olacak ve tehlikeli sınıf için hükmü olmayacak” şeklinde konuştu.
 
Eğitim süresince adaylar karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Toraman, eğitime katılan adayların sıkıntılarını da şu şekilde dile getirdi. “ Özellikle son sınavdaki hatalı sorular ve soru iptallerinden dolayı öğrenciler mağdurlar. Sınavın sadece Ankara’da yapılıyor olması da yine adayları sıkıntıya sokan bir başka husus. Birkaç sınav merkezi daha eklenerek, ülke genelinde yapılan bu sınava katılım daha kolay hale getirilebilir.”
 
Eğitimlerin tamamlanmasının ardından adaylar, sınav öncesi sağlanan bu imkandan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Mesut Toraman’a teşekkür etti.
 
 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV