03 Aralık 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Hem öğreniyorlar hem öğretiyorlar

BURSAGAZ çalışanları, "Güneş Projesi"yle hem öğreniyor hem öğretiyor.

07 Mayıs 2019 Salı 11:22
Hem öğreniyorlar hem öğretiyorlar
Bursagaz, temel yetkinliklerini artırmak ve kurum içi öğrenme kültürünü tüm kuruma yaymak için yeni bir eğitim programı başlattı. Güneş adı verilen proje kapsamında iç eğitmen adayı Bursagaz çalışanları, 4 gün süren yoğun bir eğitim kampından geçti. Kampı başarıyla tamamlayan çalışanlar “Sertifikalı İç Eğitimci” olmaya hak kazandılar. İç Eğitmenlerin bilgilerini yıl boyu diğer çalışma arkadaşlarına aktaracağını söyleyen Bursagaz İnsan Kaynakları Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “Güneş programımız, şirket kültürümüze olduğu kadar yeni projelerimize de ışık olacak” dedi.

Doğal gaz dağıtım sektöründe yenilikçi çalışmalarıyla ön plana çıkan Bursagaz, mükemmellik ve girişimcilik değerleri doğrultusunda yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Güneş adı verilen İç Eğitimci Programı ile Bursagaz çalışanlarının yetkinliklerinin artırılması ve öğrenen bir organizasyon kültürünün yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bige Tınmazsoy Susuzlu: “Eğitmenlerimiz Bursagaz’a ışık olacak”
Doğal gazın kimyasından mekanik bakıma, kapsamlı konu başlıklarıyla dikkat çeken programın titizlikle hazırlandığını söyleyen Bursagaz İnsan Kaynakları Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “Eğitim programımızın hem yeni projelerimize hem de şirket kültürümüze oldukça fayda sağlayacağına inanıyoruz. İç eğitmen olan çalışanlarımız eğitim programımız ile birikimlerini anlatma ve öğretme becerilerini geliştirerek aktaracak; Bursagaz’a ışık olacaklar. Programımız her yıl yeni katılımlarla zenginleşecek. Daha sonraki aşamasında ise sadece şirket içinde değil, Bursagaz’ın tüm paydaşlarına hitap edecek şekilde bir iç eğitimci havuzumuz olacak. Bu birikimi topluma katkı sağlamak için kullanmayı ve bu uygulamamızın ülkemizde öncü olacak uygulamalar arasında yerini almasını hedefliyoruz.” dedi.

Güneş İç Eğitimci Programı nedir?
Bursagaz tarafından hayata geçirilen eğitim projesi ile iç eğitmen adayı çalışanlar, temel yetkinliklerini artırmak ve öğrendiklerini diğer çalışanlara aktarmak hedefiyle dört gün süren bir kamp süreci geçirdi. Kamp sürecinde adaylar etkili iletişimden, doğal gaz piyasası kanununa, harita okumaktan sayaç okumaya, çeşitli konularda eğitim aldılar. Kampı başarıyla tamamlayan çalışanlar “sertifikalı iç eğitimci” olmaya hak kazandı. Her yıl yeni katılımlar ile programı zenginleştirerek programın sürekli olmasını hedefleyen Bursagaz, öğrenen bir organizasyon olma yolunda sağlam bir adım daha atıyor.
Anahtar Kelimeler: Bursagaz
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV