30 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Projeleriniz rafta, fikirleriniz lafta kalmasın

ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi proje yarışması düzenledi.

04 Mart 2012 Pazar 09:52
Projeleriniz rafta, fikirleriniz lafta kalmasın
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi, sanayici, akademisyen, kamu kuruluşları ve girişimcilere yönelik proje yarışması düzenledi. “Projeleriniz Rafta, Fikirleriniz Lafta Kalmasın” sloganıyla düzenlenen ödüllü yarışmaya gönderilen projeler 13-17 Mart tarihleri arasında ULUTEK’te sergilenecek.
 
Uludağ Üniversitesi Rektörü ve ULUTEK Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Prof. Dr. Kamil Dilek, “17 Mart 2012 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün’ün onurlandıracağı Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında düzenleyeceğimiz etkinlikte akademisyenlerimizin ve girişimcilerimizin rafta kalmaması gereken projelerini sergileyeceğiz” dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek’in verdiği bilgiye göre, fikir aşamasında veya bitmiş projelerini tanıtmak, ortak aramak ve ULUTEK’te yer almak isteyen akademisyenler, kamu kuruluşları, sanayiciler ve girişimciler, projeleriyle ilgili poster sunumları için 12 Mart 2012 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler. “Bilim ve Teknoloji Haftası” etkinlikleri kapsamında yapılacak yarışmada 1’nciye 1.500, 2’nciye 1.000 ve 3’ncüye ise 500 TL’lik ödül verilecek. Ayrıca ULUTEK’te yer almak üzere başvuran firmalardan ilk 10’a girenlerden başvuru ücreti alınmayacak. “Bilim ve Teknoloji Haftası” nedeniyle ULUTEK’te içerikleri yakında açıklanacak panel ve seminerler de planlandı.
Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek ayrıca, Uludağ Üniversitesi’nin bilgi birikiminin ULUTEK firmalarına aktarılarak aralarında işbirliğini sağlamak ve teknolojik bilgiyi üreterek söz konusu bilginin ticarileştirilmesinde her iki tarafın aktif olarak rol alacağı öğrenme sürecine katkı sağlamak için, Üniversite’nin araştırma alt yapısının girişimcilere açık olduğunu belirtti. 
Otomotiv, tekstil, yazılım, iletişim, mekatronik, bioteknoloji, kimya, ileri malzemeler, nanoteknoloji, gıda, ziraat, hayvancılık, enerji, çevre, makine, bilgisayar destekli mühendislik ve endüstriyel elektronik ana başlıklarına yönelik olacak yarışmanın son başvuru tarihi 12 Mart 2012 olarak belirlendi.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV