23 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

KOBİ'ler krize dayanıklı

KOSGEB Yöneticisi Peker : Değişime çabuk ayak uydurabiliyorlar.

18 Mayıs 2012 Cuma 19:53
KOBİ'ler krize dayanıklı
 Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Osmaniye İl Müdürü Danyal Peker, küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ) istihdam sağlama maliyetinin, büyük işletmelerin üçte biri kadar olduğunu söyledi.
 
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Kadirli Girişimci İşadamları Derneği (KAGİAD) tarafından, Serhat Koleji toplantı salonunda 'Girişimci Ekonomi ve KOSGEB’in Destekleri' konulu seminer düzenlendi. Seminer öncesi, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Muhittin Akkaya, kendilerine desteklerini esirgemeyen üyelerine, kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.
 
'Girişimcilik ve KOSGEB Destekleri' konulu seminere konuşmacı olarak katılan KOSGEB Osmaniye İl Müdürü Danyal Peker, günümüz ekonomisinde önemli hale gelen iki kavramdan birinin küçük ve orta bütçeli işletmeler, diğerinin ise girişimcilik olduğunu ifade etti. Peker, 1980'li yıllardan sonra bunların ekonominin önemli aktörleri haline geldiğini belirtti. Girişimciliğin son yıllarda büyük önem kazandığını kaydeden Peker, şöyle devam etti:
 
"Girişimcilik, azami kar elde etmek için faaliyet gösteren ve topluma da katma değer hizmeti veren kesimdir. Girişimci ise fırsatları sezerek, yenilik içeren bir iş fikrini ve mevcut iş olanaklarını değerlendirip finansal kaynağı sağlayarak yatırımlar yapan kişidir. 20. yüzyılın ortasında bu tanıma bir de inovasyon dediğimiz yenilikçilik tabiri eklendi." dedi.
 
Peker, ayrıca, kriz dönemlerinde değişime çabuk ayak uydurabildikleri için en dayanıklı yapıların KOBİ'ler olduğunu ve ekonomiyi canlandırdıklarını kaydetti. Seminer sonunda, girişimcilik kursu belgelerinin dağıtım töreni yapıldı. Törende, 84 kişi belge alırken, genç girişimciler KAGİAD’a verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
 
Programa; kaymakam Necip Çakmak, Sumbas Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fatin Rüştü Özeser, Aktif A.Ş Genel Müdürü Ali Turhal, KAGİAD üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV