30 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

İngilizceyle iç içe yaşayın

Dış ticaret İngilizcesinin kendine özgü bir yapısı var.

26 Şubat 2012 Pazar 13:45
İngilizceyle iç içe yaşayın
 Bursa ihracatına yön veren Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), ihracat pazarındaki çeşitliliği artırmak için çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da üyesi olan ihracatçı firmalar için bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. UİB tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerinde, dış ticaretin en önemli alanlarından “Dış Ticaret İngilizcesi” ele alındı.
 
 
UİB Genel Sekreterliği’nde, BVK Ofis İngilizce Eğitmeni Başak Metin Kurtulmuş tarafından verilen seminerde, dış ticaret terimleri, uluslararası kısaltmalar, bir ihracat işleminin tarafları, bir ihracat işlemi nasıl yapılır? ödeme şekilleri, fatura örnekleri, akreditif çeşitleri ve mal mukabili-vesaik mukabili satış örnekleri konuları uygulamalı olarak anlatıldı.
 
Dış ticarette nitelikli iş gücünün firmalara rekabet koşullarında büyük avantajlar sağladığını belirten Başak Metin Kurtulmuş, “İngilizce uluslararası ticaretin dili. Kiminle iş yaparsak yapalım, İngilizceye hakim olmak şart” dedi.
 
Bu alanda kaliteli personele sahip firmaların pazarda daha çok söz sahibi olduğuna işaret eden Kurtulmuş, katılımcılara “Uluslararası ticaret yapıyorsanız, İngilizce ile iç içe yaşamalı, günlük hayattaki birçok şeyi takip etmelisiniz” tavsiyesinde bulundu.
 
Dış Ticaret İngilizcesinin kendine özgü bir yapısı olduğunu, bu yüzden teknik terimler olarak ayrıca dikkat edilmesi gereken bir bilgi bütünü olduğunu kaydeden Kurtulmuş, bu yönde düzenlenen eğitimlerle uzmanlardan bilgi almanın önemini vurguladı.
 
Başak Metin Kurtulmuş, bu seminerle amaçlarının İngilizce öğretmek değil, uluslararası ticarette yoğun kullanılan terimler ve yazışmalar konusunda katılımcıların bilgilendirilmesi olduğunu da sözlerine ekledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV