26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Bölgenin yenilik ve Ar-Ge gündemi belirleniyor

“TR41 Bölgesi Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Belgesi” çalışmasına başlandı.

16 Ocak 2019 Çarşamba 10:52
Bölgenin yenilik ve Ar-Ge gündemi belirleniyor
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından yürütülecek olan “TR41 Bölgesi Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Belgesi” çalışması kapsamında saha çalışmalarına başlandı.

BEBKA, hayata geçirdiği ve desteklediği projelerle bölge ekonomisinin gelişimine katkı sağlamayı sürdürüyor. Bu bağlamda Ajans, “TR41 Bölgesi Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Belgesi” çalışmasını hayata geçirdi.

Çalışmanın amacı; bölgedeki mevcut üretim tecrübesi ve girişimci eğilimlerin/potansiyellerin değerlendirilerek, bölge ekonomisinin katma değerini yükseltecek faaliyet alanlarının tespit edilmesi, komşu veya rakip olduğu diğer bölgelerden farklılaşmasını, bölgenin rekabette üstün ve güçlü olduğu ve/veya olabileceği belli başlı faaliyetlere odaklanılmasına esas alan kamu-üniversite-sanayi-sivil toplum işbirliğinde bölgenin gelişmesini öngören Bölgesel Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Strateji Belgesinin oluşturulmasını kapsamaktadır.

İlk ziyaretler Bursa’dan başladı

“TR41 Bölgesi Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Belgesi” çalışması kapsamında bölgede 50 kurum ve firma ziyaret edilecek, bölgenin yenilik ve Ar-Ge gündemindeki ihtiyaçları ile potansiyel gelişme alanları ve ortak işbirliği konuları belirlenecek.

Çalışmanın ilk kısmı olan saha ziyaretlerine Bursa’dan başlandı. Bu ziyaretlerde kurum yetkililerine çalışma ekibi tarafından, önceden hazırlanan sorular yönetilirken, aynı ekip kurum ve firma yetkililerinin verdiği cevapları titizlikle not etti.

Yaklaşık 2 ay boyunca devam edecek olan ve 50’ye yakın kurum ile firmanın ziyaret edileceği saha çalışmaları önümüzdeki günlerde Eskişehir ve Bilecik’te devam edecek.

Ziyaretlerin ardından analiz çalışması tamamlanacak, Mart ayı içerisinde düzenlenecek geniş katılımlı çalıştayda “TR41 Bölgesi Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi Belgesi” paylaşılacak. 

Anahtar Kelimeler: Bebka Tr41
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV