26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

BTSO ve İTİCU'dan işbirliği protokolü

BTSO üyelerine yüksek lisansta yüzde 25 indirim sağlanacak.

11 Mart 2012 Pazar 09:43
BTSO ve İTİCU'dan işbirliği protokolü
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCU) işbirliği protokolü imzaladı. Protokole, BTSO Başkanı Celal Sönmez, BTSO Eğitim Vakfı ve BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ve İTİCU Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren imza koydu. Söz konusu protokolle, BTSO üyelerine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yüksek lisansta yüzde 25 indirim sağlanacak.
 
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, eğitim yatırımları ve işbirlikleri konusunda kentine ve bölgesine ciddi katma değer yaratan Oda’nın İstanbul Ticaret Üniversitesi ile yapılan protokolle de önemli bir fayda yaratacağına olan inancını “Odamız, geçmişten bugüne ilköğretimden üniversiteye, teknik eğitimden mesleki eğitime kadar pek çok alanda hem yatırımlar yapmış hem de ciddi işbirliklerine imza atmıştır. 2 yıl önce kurduğumuz Eğitim Vakfımız ile eğitim alanındaki gönüllü çalışmalarımızı taçlandırdığımıza inanıyorum. Bu protokolle de Bursa iş dünyasının önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde dile getirdi.
 
BTSO Eğitim Vakfı ve BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, Vakıf bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yapılan eğitimlere çok büyük bir ilginin olduğunu ve Türkiye’ye örnek bir eğitim kurumu haline geldiğini kaydederek, “BUTGEM’de eğitim alan kursiyerlerimiz yüzde 75 oranında istihdama katılıyor. BUTGEM’in iş bulmada önemli bir referans haline gelmesi, yapılan yatırımın doğru olduğunu bizlere kanıtlıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi ile yapacağımız işbirliğinin Bursa’ya ve Bursalılar’a fayda olarak yansıyacağından eminim” dedi.
 
İTİCU Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren de, protokolle yapmayı planladıkları işbirliğinin sadece lisans üstü eğitimde sınırlı kalmayıp üniversite bünyesinde yer alan Dış Ticaret Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi’nin de bu süreçte aktif rol oynayacağını kaydetti. İşbirliği protokolü ile BTSO üyelerine yüzde 25 indirim sağlanacağını da belirten Ekren, Bursa’yı üniversitenin itibar ölçümü konusundaki tecrübesinden de yararlanmaya davet etti.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV