30 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Metale şekil veren herkes bu fuarda buluşuyor

2-5 Şubat’ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

11 Ocak 2012 Çarşamba 12:00
Metale şekil veren herkes bu fuarda buluşuyor
 Makine İmalatı ve Metal İşleme Endüstrisi, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş tarafından, 2-5 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek ve 3 ayrı fuarı tek çatı altında toplayan WIN Fuarları 1. Fazı’nda buluşacak.

 

33 ülkeden ve 927 katılımcı firma ve 11 ülkeden özel davetli satın alma heyeti geliyor.

33 ülkeden ve 927 katılımcının ürünlerini sergileyeceği MetalWorking, Welding ve Surface Treatment fuarlarının yer aldığı WIN Fuarları 1. Fazı toplam 8 salonda düzenleniyor. Fuar, başta T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve KOSGEB olmak üzere yerli ve yabancı 76 kuruluş tarafından destekleniyor. Fuara bu yıl Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ve özel davetli satın almacılarla beraber 11 ülkeden alım heyetleri geliyor.

 

Türk Makine İmalatı Sektörü 20 Milyar Euro’luk iş hacmine sahip ve 11 bin üretici firma var

Yaklaşık 20 Milyar Euro iş hacmine sahip Türk Makine Sanayii’ nin en büyük firmalarının katıldığı fuar, 11 bin üretici firmanın olduğu ve yaklaşık 500 bin kişinin istihdam edildiği dev sektörün en en önemli buluşması olarak kabul ediliyor.

 

WIN fuarları yoğun talep nedeniyle Şubat ve Mart ayları olarak 2 ayrı fazda yapılıyor

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen WIN Fuarları 1. Fazı, yıllardan beri düzenlenmesiyle imalat endüstrisinin gelenekselleşmiş ve en köklü fuarı olan kabul ediliyor. Metal işleme ve makine imalatıyla ilgili MetalWorking kaynak teknolojilerine yönelik Welding, ve yüzey işleme teknolojilerini içeren Surface Treatment fuarları arasındaki sinerji tüm ilgili sektörlere dinamizm kazandıracak.

 

29 Mart – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek WIN 2. Faz ise, Endüstriyel Otomasyon, Enerji, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri, Akışkan Gücü Teknolojileri ve Malzeme Taşıma sektörlerini kapsayacak.

 

En büyük katılım Türkiye ve Almanya’dan… Onları, Japonya, Güney Kore ve Hindistan takip ediyor

 

Senelerdir olduğu gibi 30’u uluslararası olmak üzere toplam 76 farklı kurum tarafından desteklenen fuara bu yıl uluslararası en büyük destek Almanya’dan geldi. Ülke,  Alman Makine ve Takım Tezgahı Üreticileri Derneği VDW tarafından desteklenen firmalarla çok geniş bir katılım sağlıyor.

 

Almanya’ nın yanı sıra Japonya ve Güney Kore’ nin ülke pavyonlarıyla yer alacağı fuara ayrıca Çin, Fransa, Hindistan, İran, İtalya, İspanya, İsviçre, Polonya, Tayvan, İngiltere, ABD’nın da aralarında bulunduğu 33 ülkeden önemli firmalar katılacak. Fuar uluslararası katılımcıların yanı sıra yurt dışından çok sayıda ziyaretçi ve satın alıcıyı da ağırlamaya hazırlanıyor. Yurtdışında yoğun olarak yürütülen tanıtım faaliyetleri ve T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri kapsamında fuarı ziyaret edecek karar vericiler, fuar alanında katılımcı firmalarla verimli iş görüşmeleri gerçekleştirme fırsatı bulacaklar. Alım heyetlerinin geleceği ülkeler şu şekilde: Azerbaycan, Fas, Hırvatistan, Irak, İran, Kuveyt, Özbekistan, Sudan, Tunus, Ürdün ve Yunanistan.

 

Bu yıl ayrıca WIN Fuarları’nı destekleyen kuruluşlardan TİGİAD ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek “İş Güvenliği, Sağlığı ve Çevre Özel Bölümü ile” “parts2clean” işbirliğinde organize edilecek “Yüzey Temizleme Özel Sunumu” da fuarda ilgi çekecek bölümler arasında yer alacak.

 

Hannover Messe Bileşim Genel Müdürü Alexander Kühnel; “Türkiye Sanayisi’ ndeki büyüme fuarlara olumlu yansıyacak “

 

Fuar hakkındaki görüşlerini Hannover Messe Bileşim Genel Müdürü Alexander Kühnel ; “2001 yılından bu yana her geçen gün pozitif yönde gelişim gösteren Türk imalat endüstrisi, son dönemlerde çok fazla önem kazandı ve daha dinamik hale geldi. Bugünlerde herkesin gündeminde olan Türkiye Sanayii’ ndeki büyüme rakamları gerçekten çok umut verici.. Tüm bu başarılı sürecin WIN fuarlarına da olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. Fuarlar sektörlerin aynasıdır. WIN Fuarları’nın yurtdışı tanıtım çalışmalarını yaparken Türkiye’nin takip ettiği genel ihracat politikasıyla paralel bir yol izlemeye çalıştık. Özellikle Arap ülkeleri, Ortadoğu bölgesi ülkeleri ve bu ülkelerdeki firmaları hedefledik. Verimli bir fuar geçirip kazançlarını arttırmak isteyen tüm İmalat endüstrisi ziyaretçilerini WIN Fuarları’na bekliyoruz” şeklinde belirtti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV