26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Esnafa 100 bin lira kredi

Akbank, Esnaf Destek Paketi'ni hazırladı.

16 Ocak 2012 Pazartesi 14:00
 Esnafa 100 bin lira kredi

Akbank, esnafın şartlara göre değişen ihtiyaçlarını belirleyerek Esnaf Destek Paketi'ni hazırladı. Paket kapsamında bulunan Esnaf Destek Kredisi sayesinde esnafların 100 bin liraya kadar olan finansman ihtiyaçları, nakit akışlarına uygun esnek ödeme planı ile karşılanıyor. 24 aya varan vade ile sunulan 25 bin liraya kadar olan finansman seçeneğinden ise esnaflar, özel faiz oranlarıyla yararlanabiliyor.

Pakette, mal alımı ve diğer ödemeleri için çek karnesi; kredi kartı ile yapacakları tahsilâtlar için POS hizmetleri; ödemelerin gününde ve otomatik yapılabilmesi için otomatik ödeme talimatı; vergi, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) benzeri yasal ödemeler gibi muhtelif ürün ve hizmetler de yer alıyor. 

Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, Esnaf Destek Paketi'ni hazırlarken esnafın finansman gereksinimlerini dikkate aldıklarına işaret etti. Gür, "KOBİ'lerimiz Türkiye'nin gücü, Akbank KOBİ'lerimizin gücüdür. Hedefimiz Türkiye'de yaklaşık 3,5 milyon KOBİ'nin yarısından fazlasını oluşturan 2 milyon esnaf müşterimizin hayatını kolaylaştırıp işlerine destek olmaktır." dedi.

Yeni uygulamaları müşteri profilleri özelinde 'proaktif bir şekilde' biçimlendirdiklerini belirten Gür, şöyle devam etti: 

"Akbank olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak adına yenilikçi ürün ve uygulamaları kullanımlarına sunmaya özen gösteriyoruz. Geçen sene birçok yeni kanalı esnaf müşterilerimize açarak kredi iş süreçlerinde kolaylık tanıdık. Esnafa Web Kredi ile artık tüm şahıs firmaları kredi başvurularını birkaç dakika içinde internetten kolaylıkla yapabiliyor. Ayrıca Esnafa SMS Kredi uygulamamızla artık küçük işletme sahipleri de şubeye gelmeden SMS göndererek kredi başvurusunda bulunabiliyorlar; üstelik bir dakika içinde başvurularına cevap alabiliyorlar. Esnafa SMS Kredi ürünümüzle uluslararası bir platform olan Financial World Innovation Awards'ta ödül aldık. Şimdi de bu paketle esnafın finansman ile birlikte nakit yönetimi ve sigorta gibi pek çok ihtiyacını müşteri odaklı bir yaklaşım içinde, mevcut ve yeni ürünlerle karşılıyoruz. Esnafın her türlü ihtiyaçına rekabetçi fiyatlamalar ile cevap veren Esnaf Destek Paketi'ni kullanmak için Akbank şubelerine başvurmak yeterli. Diğer taraftan Akbank olarak bugüne kadar Türkiye genelindeki Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile yaptığımız ve yapacağımız anlaşmalar ile üyelerinin kredi ve diğer bankacılık hizmetlerinden avantajlı fiyatlarla yararlanmalarını sağlamaya devam edeceğiz."

Esnaf Destek Paketi'nde Aksigorta ortaklığı ile üye işyerlerinde bulunan POS cihazlarıyla birlikte, üye işyerinin spesifik risklerini teminat altına alan POS Plus Sigortası; yangın, sel-su baskını, hırsızlık gibi işyerlerinde bulunan temel riskleri belirli bir limit dahilinde ve uygun şartlarda teminat altına alan İşyeri Sigortası sunuluyor.

Esnaf Destek Kredisi'nden yararlanarak Ticari Artı Para Kredisi ile Kredi Kartı kullananlar Akbank şubelerinden havale, EFT işlemlerini ve çek tahsilâtlarını, ADK'dan ise sınırsız havale ve EFT işlemlerini ücretsiz yapabiliyor. İlave olarak Akbank POS hizmetlerini de kullanmaya başlayan müşteriler herhangi bir masraf ödemeden esnaf için belirlenen yüzde 1 komisyon oranından fadyalanabiliyor.


 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV