23 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Devir sıkı takip devri

İş Bankası Gn. Md. Bali : İş dünyası rutinin ötesine geçmeli.

30 Nisan 2012 Pazartesi 22:21
Devir sıkı takip devri
 İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, küresel ekonomik krizin işyerlerini çok daha yakından takip edecek bir yapı gerektirdiğini söyledi. İşleri rutinde bırakma dönemini sona erdiğini belirten Bali, sanayicilere "İşinize dair birkaç parametre ile fizibiliteyi yapabilecek bir yapı oluşturmalısınız.” tavsiyesinde bulundu.
 
Adnan Bali Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) nisan ayı olağan Meclis toplantısına konuk oldu. Türkiye ekonomisinin 1990’dan sonra 'kaplumbağanın iki de bir ters dönüp yolundan çıktığı' dönemleri yaşadığını anlatan Bali, 2001 yılında yaşanan krizin alınan tedbirlerle fırsata çevrildiğini dile getirdi.
 
Türkiye’nin küresel ekonomik krizi şuana kadar iyi yönettiğini belirten Bali, ekonomik parametrelere bakıldığında cari açık dışında diğer kriterlerin artı verdiğini vurguladı. Avrupa Birliği ülkeleri tarafından konulan Mastrich kriterleri Türkiye’nin tutturduğunu anlatan Bali, “Çekirdek üye ülkelerin tutturamadığı kriterleri Türkiye 2004 yılından beri tutturuyor. Buna rağmen hala bizim AB’ye alınıp, alınmayacağımız; ne zaman alınacağımız gibi konular konuşuluyor.” dedi.
 
Sanayicilere, “Rutin bir süreçte yaşamıyoruz, işlerinizi olağan bir süreçte bırakmayın.” çağrısında bulunan İş Bankası Genel Müdürü, “Dünyanın her yerinde ciddi dalgalanma, ciddi güven sorunu var. Rutin bir süreçte yaşamıyoruz. İşlerinizi de rutin bir süreçte takip etme dönemi sona erdi. Sıkı takip gerektiren bir süreçten geçiyoruz. İşlerinizi yakından takip ederek hâkim olun. Dönemsel raporları bekleyip sinyal alarak politika belirleme dönemi kapandı.” diye konuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV