26 Kasım 2020 Perşembe

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

BTSO OSB'den “CE” eğitimi

CE İşareti ve CE işaretlemesi hakkında bilgiler verildi.

01 Nisan 2012 Pazar 14:47
BTSO OSB'den “CE” eğitimi
Bursa TSO Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’de kalite altyapısının güçlendirilmesi projesi kapsamında sanayici ve çalışanlara ‘CE İşareti Bilgilendirmesi’ konulu bir eğitim düzenledi.
Kalite Yönetim sistemleri, CE işaretleme ve proje yönetimi konularında Kalite Yöneticisi Özgür Kurbanoğlu’nun verdiği eğitimde katılımcılara CE İşareti ve CE işaretlemesi hakkında bilgiler verdi.
CE İşaretinin ürünlerin serbest dolaşımını sağlamak için geliştirilen bir uygunluk değerlendirme ve işaretleme sistemi olduğunu belirten Özgür Kurbanoğlu, bir ürünün bu işareti taşımasının güvenlik, sağlık, çevre ve tüketicinin korunması ile ilgili temel koşulları yerine getirdiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.
Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün, CE işaretini taşımasının yasal bir zorunluluk olduğunu dile getiren Kurbanoğlu, “ CE, bir ürünün AB bünyesindeki ülkelerde hiçbir engelle karşılaşmaksızın dolaşımını sağlamakta. CE İşareti bir anlamda ürünler için teknik pasaport niteliğinde. CE işareti, ürünün herhangi bir uygunsuzluk durumunda, üretici firma tarafından koşulsuz geri çekileceğinin göstergesidir. CE işareti bir kalite işareti değildir, ürünün ilgili direktiflerce belirlenen tüm şartlara uygun olarak üretildiğini ve kontrol edildiğini gösterir” dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV