23 Kasım 2020 Pazartesi

Çevikel: İhracata destek artarak devam etmeli"

Eureka'dan KOBİ’lere yüzde 75 hibe

Türkiye, Temmuz 2012-Ağustos 2013 arasında dönem başkanlığını üstlenecek.

22 Nisan 2012 Pazar 22:16
Eureka'dan KOBİ’lere yüzde 75 hibe
 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı (EUREKA)’na proje sunan büyük ölçekli firmalara yüzde 60, KOBİ'lere ise yüzde 75 hibe desteği verileceği bildirildi. Pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik projelerin desteklendiği uluslararası işbirliği platformu olan EUREKA'ya üye ülkelerdeki büyük sanayi kuruluşları, KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma kuruluşları arasında kalıcı ar-ge işbirlikleri kurulması ve bunların arttırılması amaçlanıyor.

Türkiye’nin bir yıl süreyle EUREKA dönem başkanlığı görevini yürüteceği, program kapsamındaki çoğu etkinliğin Türkiye’de yapılacağı Temmuz 2012-Ağustos 2013 döneminden önce farkındalığı arttırmak amacıyla TÜBİTAK EUREKA Ofisi tarafından, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda "EUREKA Bilgi Günleri" tanıtım toplantısı düzenlendi.
Toplantıda konuşan EUREKA Proje Sorumlusu Ayşe Akca, proje sunmak için herhangi bir süre olmadığını söyledi. Uluslararası hakemler tarafından teknik değerlendirmeden geçen her proje destek verildiğini belirten Akca, destek miktarında da herhangi bir alt veya üst sınır bulunmadığını kaydetti.
Programda uluslararası işbirlikleri oluşturulurken projelerin ulusal kaynaklarla desteklendiğini dile getiren Akca, “Bu kapsamda Türkiye’de EUREKA’nın yürütülmesinden TÜBİTAK sorumludur. Programına sunulan projeleri, TEYDEB 1509 programıyla desteklemektedir. Bu programa sadece sermaye şirketleri başvurabilmektedir. Ticaret ve sanayi odası üyesi olsun olmasın her sanayici ve KOBİ başvurabilir.” dedi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KOBİ'lerin en önemli sorunu nedir ?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV